حضور 90 نفر از کارکنان مالیاتی سمنان وسرخه در کارگاه آموزشی مالیات های غیر مستقیم
کارگاه آموزشی
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان از حضور 90 نفر از کارکنان مالیاتی سمنان وسرخه در کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده در سالن آمفی تئاتر اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ،عباس بی نیاز هدف از بر گزاری این کارگاه را آموزش مفاهیمی نظیر معافیت ها ، نرخ و نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده ، وظایف وتکالیف مودیان ،عوارض کالا و خدمات ودستور العمل ها وآئین نامه های در زمینه مالیات بر ارزش افزوده بیان کرد .
وی با اشاره به ضرورت واهمیت مالیات برارزش افزوده ادامه داد: مالیات بر ارزش افزوده از اهمیت فراوانی در اقتصاد کشورها برخوردار است و عمده ترین مزیت مالیات بر ارزش افزوده شفاف سازی توسعه عدالت مالیاتی است.
عباس بی نیاز در ادامه با اشاره به تعاریف مالیات برارزش افزوده بیان کرد : مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیمی است که مصرف‌کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت‌کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند.
ایشان در ادامه اظهار داشت : این مالیات از مهم‌ترین درآمدهای استانداری ها، شهرداری ها و دولت‌ محسوب می‌شود و معمولا به حساب خزانه دولت وارد و از آنجا طبق قانون و معمولا بنا بر نسبت جمعیت بین استان‌ها و شهرها پخش می‌شود که در سال گذشته حدود 110 میلیارد به حساب شهرداری های استان واریز گردید.
وی به اهمیت وضرورت مالیات بر ارزش افزوده اشاره وخاطر نشان کرد : اجرای مالیات بر ارزش افزوده علاوه بر تأمین منابع مالی دولت به نفع تولید کننده داخلی و به ضرر کسانی است که از شفافیت بازار گریزانند و منافعشان در بهره برداری از قاچاق است وبا اجرای این قانون، کسانی که بی جهت در مسیر تولید تا مصرف قرار گرفته اند شناسایی شده و به تدریج حذف می شوند.
وی در پایان خاطر نشان کرد : مالیات برارزش افزوده همچنین بر سطح قیمت ها، رشد اقتصادی، تشویق سرمایه گذاری تاثیر قابل توجهی دارد که به رشد اقتصادی جامعه منجرخواهد شد .

تاریخ خبر: 1397/05/25
کلمات کلیدی: کارگاه آموزشی