مدیرکل امور مالیاتی خوزستان:
اجرای طرح جامع مالیاتی با استقرار میزخدمت

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان درخصوص طرح میزخدمت، گفت: این طرح در راستای استقرار نظام حقوق شهروندی در سیستم اداری و تحقق طرح جامع مالیاتی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، هاشمی، مدیرکل امور مالیاتی خوزستان، با اشاره به اینکه میز خدمت به دو شکل حضوری و الکترونیک در این اداره کل پیاده سازی و عملیاتی شده است، گفت: ایجاد راهنمای طبقات و سایر امکانات و اطلاعات مورد نیاز برای راهنمایی مراجعین و هدایت آنها به میز خدمت در این اداره کل انجام شده است.
وی ادامه داد: پیگیری امور، تشکیل کمیته و برگزاری نشست های هماهنگی و برنامه ریزی به منظور استقرار میز خدمت الکترونیکی در استان، تمهید مقدمات برای الکترونیکی کردن فرآیند های مرتبط با ارباب رجوع و تهیه لیستی از فرآیند های الکترونیکی به همراه فلوچارت و اطلاع رسانی آن از طریق سایت اداره کل از دیگر اقدامات انجام شده است، که به اجرای کامل طرح جامع مالیاتی کمک شایانی خواهد کرد.
همچنین مدیرکل امور مالیاتی خوزستان، از توزیع بیش از 9740 میلیارد ریال عوارض کالا و خدمات و آلایندگی به حساب شهردا‌ری‌ها و دهیاری‌های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.
هاشمی با بیان اینکه عوارض وصولی ارزش افزوده و عوارض آلودگی واحدهای تولیدی درهر شهرستان به نسبت جمعیت بین شهرداریها و دهیاری های همان شهرستان توزیع گردیده است، افزود: وصول مالیات بر ارزش افزوده باعث تداوم عمران و آبادانی شهرها و علی الخصوص روستاها، دهیاریها و حتی مناطق عشایری خواهد شد، بطوریکه پرداخت حق عوارض کالا و خدمات و آلایندگی به روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری از مهاجرت به شهرها جلوگیری می کند.
وی با اشاره به اینکه عوارض پرداختی در توسعه و آبادانی شهرها بسیار مهم است، افزود: همکاری بیشتر شهرداری‌ ها با ادارات امور مالیاتی برای اشاعه فرهنگ‌سازی مالیاتی با اقداماتی همچون نامگذاری معابر یا اماکنی به نام مالیات در سطح شهر و نصب بنرها برای اجرای پروژه هایی که از طریق واریز عوارض به حساب شهرداری‌ها انجام می‌شود، میسر خواهد شد .
هاشمی با اشاره به اینکه میز خدمت به دنبال ارائه خدمات بموقع، سریع و آسان برای کلیه فعالان اقتصادی است، افزود : درکنار این دستورالعمل، مرکز ارتباطات مردمی 1526 آماده پاسخگوئی به انتقادات، پیشنهادات، کلیه سوالات مالیاتی از جمله استفاده از دستورالعمل اجرایی تبصره 100 ، اظهارنامه های مالیاتی مشاغل، اشخاص حقوقی،صاحبان املاک اجاری، صورت معاملات فصلی و گزارشات فرار مالیاتی به مودیان مالیاتی خدمات و اطلاع رسانی می باشد، که این مهم در توسعه و ترویج فرهنگ مالیاتی بسیار موثر است.


تاریخ خبر: 1397/04/24
کلمات کلیدی: خوزستان