رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:
پرداخت مالیات سهم بسزایی در پیشرفت و آبادانی کشور دارد

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت:پرداخت مالیات سهم بسزایی در توسعه ،پیشرفت و آبادانی کشور دارد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران،حجت الاسلام و المسلمین حمید، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیر کل امور مالیاتی استان اظهار داشت: پرداخت مالیات باعث پیشرفت اقتصادی و توسعه و آبادانی کشور و رفاه مردم می شود .
وی افزود: وظیفه ی کارشناسان مالیاتی همچون همکاران دادگستری حساس بوده و مشکلات خاص خود را دارد و ما وظیفه داریم در حین رعایت قوانین و مقررات تا حد امکان با مردم تعامل داشته باشیم.
وی تصریح کرد: پرداخت مالیات سهم بسزایی در پیشرفت، توسعه و آبادانی کشور بخصوص در شرایط فعلی دارد و جای دارد در این زمینه فرهنگ سازی شود تا مردم خود را مقید به پرداخت مالیات بدانند و هیچ کس فکر فرار از مالیات را نداشته باشد .
در ادامه این دیدار امراء ،مدیر کل امور مالیاتی سیستان وبلوچستان گفت:تعامل و همکاری هیاتهای حل اختلاف و دادگستری نقش به سزایی در پیش برد اهداف سازمان و تکریم ارباب رجوع دارد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به زمان ارائه ی اظهارنامه های مالیاتی که خرداد و تیرماه می باشد، سازمان اصل را بر خود اظهاری مودیان گذاشته بطوری که در سال گذشته بیش از 50 درصد اظهارنامه های مالیاتی بدون رسیدگی پذیرفته شده و سازمان امورمالیاتی به این سمت حرکت می کند که بیش از 90 درصد اظهارنامه های مالیاتی پذیرفته شود .
وی با اشاره به تاثیر مالیات بر ارزش افزوده در بخش های اقتصادی و عمرانی کشور افزود: از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد سهم شهرداریها و دهیاریها و روستاهای فاقد دهیاری و عشایر ، 1 درصد سهم بهداشت و درمان می باشد که این امر باعث رفاه و آسایش شهروندان می شود .
مدیر کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان در ادامه بر تعامل سازنده و همکاریهای تنگاتنگ اداره کل دادگستری جهت رفع هرگونه مشکل و بهبود و ارتقای جایگاه استان تاکید کرد.


تاریخ خبر: 1397/04/06
کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان