مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان گفت:
آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های الکترونیکی دوره بهار 96، تا 15 تیر سال جاری و غیرقابل تمدید است.

میرحیدر رضوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهلت ارسال اظهارنامه های الکترونیکی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری پایان تیر امسال است و بر اساس قانون این مهلت قابل تمدید نیست .
وی یادآورشد : مودیان برای ارائه اظهارنامه های الکترونیکی دوره بهار 96 خود می توانند به آدرس evat.ir و اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری به سایت tax.gov.ir مراجعه کنند .
رضوی با اشاره به اصلاح قانون مالیات های مستقیم که از ابتدای سال 95 در دست اجراست، اظهار کرد: سقف استفاده از معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی در سال 1395، مبلغ 156 میلیون ریال است .
مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان گفت: اصناف و صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی و صاحبان در آمد املاک اجاری، در صورت تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر از این معافیت و تسهیلات قانونی دیگر بهره مند می شوند .
وی ضمن بیان اینکه در حال حاضر در حدود 45 هزار پرونده فعال در حوزه های مالیاتی در سطح استان وجود دارد که باید صاحبان مشاغل در خرداد اظهارنامه های خود را ارائه کنند، از مودیان خواست، با توجه به حجم بالای مراجعات، در روزهای ابتدایی ماه، نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود اقدام کرده و این امر را به روزهای پایانی موکول نکنند .
رضوی ادامه داد: امسال نیز همچون سال گذشته ضرورتی به تسلیم اظهارنامه به صورت کاغذی به ادارات امور مالیاتی نیست و کد رهگیری دریافتی از سامانه در تاریخ ارسال، به عنوان رسید تسلیم اظهارنامه مالیاتی تلقی می شود .
مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان افزود: همچنین مودیان می توانند مالیات خود را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند و بابت تسلیم اظهارنامه و همچنین پرداخت مالیات نیازی به مراجعه به ادارات مالیاتی نیست .
وی همچنین دفاتر پیشخوان دولت و کافی نت های دارای مجوز، دفاتر پست و مشاوران مالیاتی دارای مجوز سازمان امور مالیاتی را مراکز معتبر ارائه خدمات مربوط به تکمیل اظهار نامه اعلام و اضافه کرد: هر شخص می تواند از رایانه شخصی خود نیز حداکثر تا 10 مورد اقدام به تکمیل اظهار نامه کند .
میرحیدر رضوی با اشاره به تغییرات جزئی در تکمیل و ارائه اظهارنامه که از امسال اعمال شده است، ابراز کرد: مودیان در صورت برخورد با مشکل در ارائه الکترونیکی اظهارنامه ها سوالات و ابهامات خود را با شماره تلفن مرکز ارتباط مردمی اداره کل به شماره 1526 بدون پیش شماره در میان بگذارند .

تاریخ خبر: 1396/04/11
کلمات کلیدی: ارزش افزوده