معاون فناوریهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور
افتتاح مرکز سایت اضطرار سازمان امور مالیاتی کشور در استان سمنان
چاپ مطلب

هادی خانی معاون فناوریهای مالیاتی سازمانی امور مالیاتی کشور در سفر یک روزه به استان سمنان ، توجه به ظرفیتهای محیط در استان سمنان ، از نظر وجود نیروهای متخصص و ظرفیتهای فیزیکی که می توان استفاده بهینه از آن نمود را از اولویتهای مهم معاونت فناوری برشمرد و عنوان کرد ، با توجه به کارشناسیهای انجام شده در این معاونت ، می توان سمنان را به عنوان یکی از نقاط کشوری در نگهداری داده های بهره نام برد .
معاون فناوریهای مالیاتی ادامه داد ، زیرساختهای لازم تهیه و در اختیار استان قرار گرفت و امروز اولین مرکز سایت اضطرار سازمان امور مالیاتی کشور در استان سمنان افتتاح گردید و این پروژه شروعی است برای استفاده بهتر از ظرفیتهای همکاران ما در بحث زیرساختهای مالیاتی در استان سمنان در جهت توسعه هر چه بیشتر خدمات الکترونیکی و هوشمند سازی نظام مالیاتی کشور .
خانی تصریح کرد ، با توجه به ارتباط سازمان امور مالیاتی کشور با آحاد مردم ، حتی برای کسانی که فعال اقتصادی نیستند و مودی سازمان امور مالیاتی محسوب نمی شوند در مواردی همچون مالیات بر ارث ، مالیات بر نقل و انتقال املاک ، مالیات بر نقل و انتقال خودرو و ... با سازمان امور مالیاتی در ارتباط می باشند ، از این رو یکی از پروژه های جدی که از سالهای گذشته در دستور کار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته بحث هوشمند سازی مالیات می باشد .
معاون فناوریهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به سرویسهای دریافتی از سوی مردم توسط سازمان امور مالیاتی گفت ، بیش از 70 سرویس مالیاتی توسط سازمان احصا گردید که برخی از این سرویسها شامل 15 سرویس شناسنامه دار شدند و تلاش گردید بر اساس اولویت بندی بر اساس حجم مراجعات مردم ، این خدمات الکترونیکی و در سایت سازمان در بخش خدمات الکترونیکی در اختیار مردم عزیز قرار گیرد .
خانی با شاره به بازگشایی پنجره الکترونیکی در سایت سازمان امور مالیاتی عنوان کرد ، در سال گذشته پنجره خدمات الکترونیکی با 33 سرویس توسط وزیر اقتصاد و دارایی و اوایل سالجاری توسط رئیس جمهور افتتاح شد و در حال حاضر هر فرد ایرانی که به هر نحوی با سازمان امور مالیاتی در ارتباط می باشد و سرویسی را از سازمان امور مالیاتی دریافت می نماید در قالب یک پنجره می تواند این خدمات را دریافت نماید .
معاون فناوریهای مالیاتی تصریح کرد ، کلیه فعالان اقتصادی می توانند از طریق پنجره خدمات الکترونیکی سازمان به نشانی my.tax.gov.ir کلیه اطلاعات پرونده مالیاتی خود اعم از پرداخت ، وضعیت ممنوع الخروجی ، اظهارنامه و تمامی سرویسهایی که به نحوی از نظر حجم مراجعات بسیار بوده امروز به صورت الکترونیکی در اختیار فعالان اقتصادی قرار گرفته است.
خانی اظهار امیدواری کرد ، انشاالله در سالجاری از میزان 70 سرویس مالیاتی که به آن اشاره شد ، حداقل 60 سرویس که پر مراجعه تر می باشد بصورت الکترونیکی در اختیار مردم قرار بگیرد .
معاون فناوریهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به تمرکز سازمان امور مالیاتی به پرونده های مهم و پر ریسک گفت ، سازمان امور مالیاتی باید به سمتی حرکت نماید که تمرکز منابع انسانی خود را بر روی پرونده های مهم اقتصادی معطوف نماید ، خوشبختانه استارت این کار در سازمان امور مالیاتی زده شد و شاخصهای ریسک بر اساس توان داخلی سازمان احصا گردید و بر اساس داده های موجود ، شاخصهای مربوطه پیاده سازی گردید که انشاالله به سمتی حرکت نماییم که در آینده ای نه چندان دور ، نظام محاسبه و حسابرسی و مبتنی بر ریسک را به طور کامل پیاده سازی نماییم .
خانی شفاف سازی اقتصادی کلیه فعالان اقتصادی کشور را یکی دیگر از پروژه های مهم سازمان امور مالیاتی بر شمرد و گفت ، در حال حاضر سازمان امور مالیاتی با 77 دستگاه ارتباط دریافت داده را برقرار نموده ، انشناالله در قالب پروژه پایانه های فروشگاهی ، سامانه مودیان کشور که بزرگترین سامانه پروژه IT کشور محسوب می گردد ، این جریان داده تا ریز اقلام فروشها ، خریدها و معاملات تکمیل شده و به سمتی پیش خواهیم رفت که تمامی فعالیتهای اقتصادی تمامی فعالان اقتصادی کشور به طور کامل توسط نظام مالیاتی رصد خواهد شد .
معاون فناوریهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی اظهار امیدواری کرد ، انشاالله از این طریق کمک خواهیم نمود تا به چند هدف مشخص شامل ، افزایش درآمدهای پاک مالیاتی ، ایجاد رقابت پذیری سالم ، ایجاد عدالت مالیاتی ، کمک به حاکمیت برای تنظیم گری اقتصاد کشور ، مبارزه با سوداگریهای اقتدار زا برسیم.
خانی با اشاره به کاهش حضور مردم به خاطر هوشمند سازی نظام مالیاتی عنوان کرد ، فقط در بحث نقل و انتقال املاک در سال گذشته با کمک سازمان ثبت و اسناد ، مطالبه مالیات و صدور گواهی مالیات بر نقل و انتقال ملک به طور کامل به دفاتر اسناد رسمی واگذار گردید و مردم عزیز دیگر هیچ نیازی به حضور در ادارات امور مالیاتی ندارند که در سال گذشته 1200 مراجعه تنها در یک بخش به سازمان امور مالیاتی نداشته ایم .
معاون فناوری های مالیاتی اظهار امیدواری کرد انشاالله بیش از 50 درصد مراجعات مردم به سمت سازمان امور مالیاتی بواسطه هوشمند سازی نظام مالیاتی کاهش خواهد یافت که انشالله با فرهنگ سازی از سوی رسانه های دیداری و شنیداری مردم نسبت به هوشمند سازی مالیاتی و مواردی که از طریق این کار در اختیار آنان قرار خواهد گرفت مطلع گردند .


تاریخ خبر: 1400/05/09
کلمات کلیدی: نظام مالیاتی هوشمند سازی درگاه ملی مالیات 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی