فرماندار شهرستان نهبندان: مالیات به عنوان یک ابزار و فرهنگ اقتصادی جهت ایجاد فضای اقتصادی سالم و پویا و همچنین متوازن سازی امکانات و برقراری عدالت اجتماعی
چاپ مطلب

دیدار با فرماندار نهبندان
سرپرست و معاونین اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی به منظور ارائه گزارش اقدامات و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور، اداره کل امور مالیاتی استان و همچنین بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی شهرستان نهبندان، با حضور در دفتر فرماندار این شهرستان، با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار آقای مجید بیکی فرماندار شهرستان نهبندان ضمن خیرمقدم و تشریح مسائل و مشکلات اقتصادی شهرستان خصوصا در دوران بیماری کرونا گفت: یکی از رسالتهای اصلی و فلسفه وجودی دستگاههای اجرایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ضمن ارائه خدمات مناسب و شایسته، بررسی مسائل و مشکلات مردم و رفع آنها است قبل از آنکه تبدیل به آسیب در بخشهای مختلف و یا نارضایتی عمومی شود. لذا مجموعه نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی به عنوان یک عنصر کلیدی جهت تحقق این امر به شمار می روند و ما انتظار داریم خدمات ارائه شده و رفع مسائل و مشکلات مردم شریف شهرستان به نحو احسن صورت پذیرد.
ایشان ادامه داد: شهرستان نهبندان در حال حاضر با وجود پتانسیلها و بسترهای قوی و غنی که دارد، از وضعیت اقتصادی ضعیفی برخوردار است. بنابراین سعی شده است با ایجاد فضای وحدت، همدلی و همراهی مسئولین و مردم و خصوصا اقدامات و پیگیری ویژه استاندار محبوب و مردمی استان، شهرستان نهبندان را به خوبی معرفی و پیگیر جذب اعتبارات و سرمایه گذاری در این شهرستان باشیم.
آقای بیکی در خصوص نقش و اهمیت مالیات بر ارزش افزوده در شهرستان نهبندان گفت: اعتبارات سهم شهرداری ها، دهیاری ها و مناطق عشایری شهرستان افزایش قابل توجهی داشته است و این یعنی مشارکت فعال مردم در تأمین هزینه های جاری و خدماتی. بنابراین می توان مالیات را یک درآمد نقد مستمر به شمار آورد و با برنامه ریزی دقیق و مدون، خدمات شایسته ای در بخشهای مختلف به مردم عزیزمان ارائه دهیم. ما به عنوان عضو کوچکی از مجموعه دولت، به دنبال توسعه سریع و متوازن در تمامی بخشها هستیم و نباید از سایر استانها و مناطق عقب بمانیم. بنابراین نگاه به مالیات به عنوان یک درآمد صرف نادرست است، بلکه بایستی مالیات به عنوان یک ابزار و فرهنگ اقتصادی جهت ایجاد فضای اقتصادی سالم و پویا و همچنین متوازن سازی امکانات و برقراری عدالت اجتماعی تمامی مناطق خصوصا مناطق کم برخوردار کشور و استان، در جامعه نهادینه شود.
در ادامه آقای سیدحسن عسکری سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی فعالان اقتصادی شهرستان نهبندان در انجام تکالیف قانونی خصوصا مشارکت فعال در ارائه اظهارنامه های مالیاتی و همچنین مسئولین شهرستان جهت پیاده سازی اهداف و برنامه های اداره کل امور مالیاتی استان گفت: کار ما به عنوان کارمندان سازمان امور مالیاتی کشور بسیار حساس و دقیق است، زیرا بایستی ضمن حمایت لازم از فعالیتهای اقتصادی و تولیدی سالم و مولد، خدمات مناسب و شایسته ای به مردم شریف استان ارائه نموده و همچنین مالیات حقه و بیت المال عمومی را نیز جهت توزیع در مناطق مختلف خصوصا مناطق کم برخوردار استان توزیع نماییم. به حول و قوه الهی تاکنون در کار خود موفق بوده ایم زیرا هم مردم و فعالان اقتصادی استان به برنامه های اداره کل امور مالیاتی اطمینان داشته اند و هم مسئولین سایر بخشها و سازمانها به طرق مختلف پشتیبان ما در پیاده سازی اهداف و برنامه ها بوده اند.
آقای عسکری درخصوص واریز سهم شهرداری ها، دهیاری ها، مناطق فاقد دهیاری و مناطق عشایری شهرستان نهبندان گفت: اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی از محل مالیات و عوارض وصول شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده و مشارکت مردم شریف در پرداخت مالیات در پنج ماهه نخست سال جاری، حدود 9164 میلیون ریال به حساب شهرداری ها، 4096 میلیون ریال به حساب دهیاری ها، 447 میلیون ریال به حساب مناطق فاقد دهیاری و 3653 میلیون ریال به حساب مناطق عشایری شهرستان نهبندان جهت توسعه و آبادانی فضاهای شهری، روستایی و عشایری واریز نموده است.
ایشان افزود: گاها درخصوص سهمیه درآمدهای مالیاتی استان سئوال می شود و ما به مردم شریف استان اطمینان می دهیم که سهم استان ما در درآمدهای مالیاتی نسبت به کل درآمدهای مالیاتی کشور حدود بیست و هفت صدم درصد و کمتر از نیم درصد تعیین شده است و سهمیه ابلاغی هر ساله به استانها بر اساس منابع درآمدی و پتانسیلهای اقتصادی ابلاغ می گردد. لذا مالیات پرونده ای ناعادلانه زیاد نمی شود و ما از تمامی فعالان اقتصادی تقاضا داریم که جهت برخورداری از تسهیلات، معافیتها و مشوقهای قانونی و مالیاتی، تکالیف قانونی خود را در موعد مقرر انجام دهند.


تاریخ خبر: 1399/06/29
کلمات کلیدی: ارزش افزوده شهرداری ها و دهیاری ها فرماندار نهبندان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی