به گزارش روابط عمومی اداره کل یوسف یعقوبی نژاد ، مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی:
پایان مردادماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است .
چاپ مطلب

نشست خبری 1 به گزارش روابط عمومی اداره کل
یوسف یعقوبی نژاد ، مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی :
پایان مردادماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است .مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی دیروز دوشنبه 20 مرداد 99 در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرگزاری ها اظهار داشت: پایان مردادماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است، صاحبان برخی مشاغل استان خراسان شمالی نیز می توانند با تکمیل الکترونیکی فرم برخورداری از شرایط تبصره ماده 100 (مالیات مقطوع) بر اساس دستورالعمل سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات خویش را قطعی و بصورت اقساطی پرداخت نمایند .
در این جلسه که با حضور بیش از 25 نفر از اصحاب رسانه در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی واقع در ساختمان شماره 1 اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی برگزار شد، یعقوبی نژاد ابتدا اقدام به ارایه گزارشی از عملکرد، آمار، میزان وصولی مالیات، تسهیلات دوران کرونا، وضعیت قوانین و مقررات و تسهیلات این اداره کل برای مردم نمود و سپس تعدادی از خبرنگاران سوالات خویش را مطرح کردند.
یوسف یعقوبی نژاد درخصوص وصول مالیات سال گذشته گفت : میزان وصول مالیات اعم از مستقیم و غیر مستقیم در سال 1398 مبلغ 335 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است . همچنین در سه ماهه نخست امسال نیز مبلغ 111 میلیارد تومان تاکنون وصول شده است که از افزایش 50 درصدی نسبت به سه ماهه نخست سال 98 خبر می دهد .
وی افزود : در سال 98، 54 میلیارد تومان از درآمد مالیاتی وصول شده به حساب شهرداری های استان، 26 میلیارد تومان از درآمد مالیاتی وصول شده به حساب روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری، 700 میلیون تومان از درآمد مالیاتی وصول شده نیز به حساب مناطق عشایری استان واریز شدند . همچنین مبلغ 16 میلیارد تومان از مالیات بر ارزش افزوده وصول شده نیز به حساب صادرکنندگان استان استرداد شد .
وی خاطر نشان کرد: از محل وصول عوارض ارزش افزوده اشاره شده در بهار امسال، 31 میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و مناطق عشایری استان واریز شده است.
در ادامه یعقوبی نژاد افزود: مالیات برخی صاحبان حقیقی مشاغل که مشمول تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم هستند و مالیات ایشان طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور قطعی می شود. سال گذشته نیز مودیان مالیاتی خراسان شمالی 26هزار و 697 اظهارنامه به اداره‌کل امور مالیاتی تحویل دادند که 55 درصد آن توافقی بوده است و امسال نیز پیش بینی می شود در همین حدود اظهارنامه دریافت شود.
وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور که اخیرا ابلاغ شده است مودیانی که میزان مالیات قطعی شده آنها در سال 97 تا سقف 25میلیون ریال بوده است، می توانند امسال اظهارنامه هایشان را قطعی کنند و مالیات سال 97آنها هیچ افزایشی نسبت به دوره قبل نخواهد داشت. ضمنا افرادی که مالیات قطعی شده سال 97آنان بین 25تا 50میلیون ریال بوده باشد نیز مالیات سال 98را در این دوره تنها با 4 درصد افزایش می پردازند.
وی گفت : افرادی که مالیات قطعی شده آنان در سال 97، بیش از 50و تا 100میلیون ریال بوده است، با افزایش 8 درصدی مالیات و بیش از این رقم تا 12 درصد مشمول افزایش مالیات عملکرد در این دوره میشوند ، همچنین مودیانی که میزان فروش و ارائه خدمات آنان در سال 98 بیش از 9میلیارد و 900میلیون ریال بوده است نیز مکلف به تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات بر اساس مقررات هستند.
مدیرکل امور مالیاتی استان در خصوص شرایط و تسهیلات این اداره کل در موضوع فاصله گذاری اجتماعی و مبارزه با کرونا گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، صاحبان مشاغل تا 31 مردادماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی تسلیم و مالیات خود را نیز به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری پرداخت کنند. همچنین این فرصت برای اشخاص حقوقی و مالکین املاک اجاره ای تا پایان شهریورماه است . همچنین برگزاری جلسات هیات های حل اختلاف مالیاتی و نیز وصول برخی مطالبات این اداره کل براساس دستورالعمل صادره توسط سازمان امور مالیاتی توسط اداره وصول و اجرای این اداره کل، بمدت دو ماه به تعویق افتاد.
وی افزود توزیع ماسک و دستکش بین همکاران از ابتدای شیوع کرونا ادامه دارد ، همچنین توزیع سبد مواد بهداشتی به همکاران و خانواده ایشان و نیز توزیع ماسک بین مودیانی که بدون ماسک به ادارات امور مالیاتی استان مراجعه می نمایند نیز صورت می گیرد . همچنین جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ثبت نام مودیان در این اداره کل نیز که سابقا بصورت دستی صورت می گرفت اکنون همانند بیشتر امور و فعالیت های این اداره کل بصورت الکترونیکی و بدون نیاز به حضور در محل ادارات انجام میگیرد . خدماتی از قبیل ابلاغ اوراق مالیاتی، اظهارنامه، ارایه مالیات تکلیفی پزشکان، صورت معاملات فصلی، صدور قبوض و پرداخت آنها توسط سامانه های الکترونیکی سازمان امور مالیاتی و از طریق پرتال سازمان به نشانی tax.gov.ir انجام می گردد.
در ادامه نشست یعقوبی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص مالیات بر خانه های خالی ، وزارت راه و شهرسازی را مسوول تشکیل بانک اطلاعات خانه های خالی دانست و افزود ، قانون جدید مجلس که سازمان امور مالیاتی کشور را موظف به تشکیل این بانک اطلاعاتی می کند هنوز توسط شورای نگهبان مورد تایید قرار نگرفته است و به محض اینکه به قانون تبدیل شود و ابلاغ گردد ، موظف به اجرای آن هستیم و این کار را به سرعت پی خواهیم گرفت .
وی همچنین در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری دانشجو درخصوص وضعیت ثبت و استفاده دستگاه pos پزشکان و مشمولین این قانون گفت ، بیش از 53 درصد پزشکان و مرتبطین قانون سلامت در استان ، نسبت به ثبت دستگاه های pos خود اقدام نموده اند و در حال پیگیری برای ثبت دیگر مشمولین این قانون هستیم .
یعقوبی نژاد از صدور گواهی برخط مالیاتی توسط دفاتر ثبت استان برای 1965 مودی مالیاتی به منازل مسکونی خود را به فروش رسانده‌اند خبر داد و در این باره خاطرنشان کرد: تا به الان 1965 گواهی بر خط برای مودیانی که منازل مسکونی خود را به فروش رساندند توسط دفترخانه‌های اسناد رسمی استان بعنوان امین سازمان امور مالیاتی کشور ، صادر شده و دیگر نیاز به حضور فیزیکی مودیان در در اداره امور مالیاتی نیست.
در ادامه نشست یعقوبی نژاد خطاب به اصحاب رسانه عنوان کرد ، طبق نامه مدیرکل پست استان ، ثبت درخواست ابلاغ الکترونیک در تمام ادارات پست استان تا پایان شهریورماه رایگان است و مودیان محترم میتوانند با مراجعه به ادارات پست سراسر استان از این امکان برخوردار شوند .
در پایان نشست ، یعقوبی نژاد ضمن تبریک روز خبرنگار و تشکر از زحمات خبرنگارن، از تعدادی از خبرنگاران فعال عرصه فرهنگ سازی مالیاتی تقدیر کرد .

تاریخ خبر: 1399/05/21
کلمات کلیدی: نشست خبری خراسان شمالی  اظهارنامه مالیاتی  نشست خبری با اصحاب رسانه  صفحه نخست
 صفحه نخست ستاد سازمان
 آخرین اخبار
 اهم اخبار
 ارتباط با سازمان
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی