روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان مازندران
در دیدار با نماینده محترم ولی‌فقیه استان به مناسبت هفته فرهنگ سازی مالیاتی/پیش‌فرض عدالت مالیاتی، هوشمندسازی و بکارگیری از صندوقهای مکانیزه فروش
چاپ مطلب

دیدار با نماینده محترم ولی فقیه.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان، به مناسبت گرامیداشت هفته مالیات اقای حمزه‌ای مدیرکل امور مالیاتی استان مازندران به همراه تنی چند از معاونین و روسای ادارات مالیاتی استان به دیدار آیت‌الله لائینی نماینده ولی فقیه استان و شهر ساری رفت و گفت: پیش‌فرض عدالت مالیاتی، هوشمندسازی و بکارگیری از صندوقهای مکانیزه فروش می‌باشد.
اقای حمزه‌ای در ابتدای سخن، به ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در سال 92 و در پی آن آسیب‌شناسی جامع و کاملی از اقتصاد ایران توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی اشاره نموده و اظهار داشتند، بررسی‌های بعمل آمده نشان داد اقتصاد کشور از دو ویژگی رنج می‌برد یکی وابستگی شدید به نفت و دیگری دولتی بودن اقتصاد کشور (حدود 70%) است که این خصیصه دوم معلول و علت اولی می‌باشد که همان تمسک شدید اقتصاد به نفت است که این امر منجر به متأثر شدن اقتصاد ایران از تحریم‌ها، فشارها و نوسانات خارجی شده است. بنابراین علاقه شدید به درآمدهای نفتی باعث شده تا دشمنان در بحث تحریم تمرکزشان را روی این درآمد دولت قرار بدهند. لذا انتظار می‌رود با کاهش درآمدهای نفتی، دولت در تأمین هزینه‌های عمرانی و جاری خودش با مشکلات عدیده‌ای روبرو شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان راه حل برون رفت از این مشغله و تهدید کلی را کاهش هرچه زودتر سهم نفت از اقتصاد دانسته و گفت: بهترین و شاخص‌ترین جایگزین برای درآمد‌های نفتی درآمد پاک مالیاتی است.
ایشان همچنین اشاره کردند ما با دشمنان خارجی‌مان در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم لذا راه چاره‌ای جز افزایش تولید و توسعه صادرات غیر نفتی و ازدیاد درآمدهای سالم و عادلانه مالیاتی نخواهد بود. حاصل این اعتماد تقلیل وابستگی اقتصاد ملی به خارج و اندک شدن آسیب‌پذیری کشور از تهدیدهای خارجی خواهد بود.
وی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی می‌خواهد چارچوب اتکاء بودجه دولت به درآمد‌های نفتی را تغییر بدهد که عصاره آن تولید و مالیات می‌باشد لذا دولت باید هزینه‌های اداره کشور را از محل تولید تأمین نماید.
حمزه‌ای افزود: مالیات مهمترین برنامه اقتصاد مقاومتی و تولید بارزترین هدف آن است بنابراین دولتی که با مالیات اداره شود آن دولت تولید محور است.
ایشان بیان داشتند: امروز نظام مالیاتی کشور در آستانه یک تحول عظیم و یک نوگرائی بنیادی قرارگرفته است که زمینه‌های آن را بدین شکل برشمردند: اصلاحات اساسی در حوزه قوانین و مقررات، شفافیت تولید بر اساس ریز داده‌ها و دیتاها، تغییر روش از نظام مبتنی بر علی‌الرأس به روش مبتنی بر تشخیص قطعی، استانداردسازی فرآیندهای مالیاتی، تفکیک وظایف، مکانیزه نمودن فعالیتها در غالب طرح جامع مالیاتی، حسابرسی مبتنی بر ریسک و هوشمندسازی مالیات و بهره‌گیری از نظام‌های نوین مانند نظام مالیات بر ارزش افزوده و صندوق مکانیزه فروش همگی در حال اجراء، انجام و ابلاغ می‌باشند.
در ادامه این دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری با اشاره به اینکه کسانی که در حوزه مالیات زحمت می کشند، زحمتی بجا و روی ریل اصلی اقتصاد ما است اظهار داشتند: یکی از بهترین راه های رفع مشکلات کشور همین مالیات است. نمی شود همیشه مشکلات را با نفت و چیزهای دیگر بر طرف کرد. اداره کشور با یک محصول و دو محصول شدنی نیست. اقتصاد نفتی اقتصاد مطلوبی نیست‌. دولتی‌بودن اقتصاد نیز شدنی نیست. در قانون اساسی بخش خصوصی دارای اهمیت بسیاری است .
حجت الاسلام محمدی لائینی عنوان کرد: برای توزیع درست باید هوشمند سازی صورت بگیرد و تمام فعالیت کشور در یک بستر الکترونیک، شفاف انجام شود . همانطوری که تقریبا در بخش صنعت این اتفاق صورت گرفته است.
وی در ادامه گفت: در نامه حضرت علی (علیه السلام) به مالک اشتر نخعی آمده است« بیشتر از توجه به مالیات، باید به بهبود معیشت مردم توجه شود. اولویت سر سامان دادن معیشت مردم است. توجه بیشتر به مالیات به خرابی کشور می انجامد. نگاه به مشاغل و عدالت در دریافت مالیات بسیار اهمیت دارد.
حجت الاسلام محمدی لائینی در پایان گفت: نکته دیگر در خصوص پرداختی های شما به شهرداری و دهیاری است. باید در خصوص این پرداخت ها خود اداره مالیات هم نظارت کامل داشته باشد که این پرداختی در کجا مصرف شده است.


تاریخ خبر: 1399/04/19
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی