مدیر کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری
3300 میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های چهارمحال و بختیاری پرداخت شد
چاپ مطلب

بازدید از خبرگزاری ایرنامدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکنون 3 هزار و 300 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در این استان به شهرداری ها، دهیاری ها و عشایر پرداخت شده است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان به نقل از ایرنا، کوروش بیگدلی روز پنجشنبه در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز شهرکرد تاکید کرد: از این میزان پرداختی 3 درصد عوارض و 6 درصد مالیات است .
وی افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکنون در 165 کشور جهان به مرحله اجرا درآمده است .
بیگدلی تصریح کرد: در سال 1396 از محل 3 درصد عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده 670 میلیارد ریال به شهرداری ها، دهیاری ها، روستاهای بدون دهیاری و عشایر پرداخت شد .
وی یادآور شد: از این میزان پرداختی 70 درصد به شهرداری ها و 30 درصد به دهیاری ها، روستاهای بدون دهیاری و عشایر تخصیص یافت .
مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در 10 ماهه امسال 880 میلیارد ریال از محل 3 درصد عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها، دهیاری ها، روستاهای بدون دهیاری و عشایر چهارمحال و بختیاری به همان نسبت قبلی پرداخت شده است .
وی گفت: در سال جاری از این مبلغ 590 میلیارد ریال به شهرداری ها، 240 میلیارد ریال روستاهای دارای دهیاری، 12 میلیارد ریال به روستاهای بدون دهیاری و 39 میلیارد ریال به عشایر اختصاص پیدا کرد .
به گزارش ایرنا، قانون مالیات بر ارزش افزوده خرداد 1387 در مجلس شورای اسلامی تصویب و از مهر همان سال اجرایی شد .
نخستین اصلاحیه این قانون در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و در صورت تصویب آن 50 درصد سهم شهرداری ها، روستاهای دارای دهیاری، روستاهای بدون دهیاری و عشایر خواهد شد که تا 15 هر ماه به حساب آنان واریز می شود .
بیگدلی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: کسانی که تا پایان سال جاری اصل و جرایم قابل بخشش خود را پرداخت کنند از بخشودگی 100 درصدی جرایم قابل بخشش بهره مند می شوند .
وی افزود: 99 درصد پرونده های ورودی به کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری که با اداره کل امور مالیاتی استان مرتبط بوده حل و فصل می شود .
مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: 100 درصد اظهارنامه های مالیاتی استان در سال 1396 به صورت الکترونیکی تسلیم شد .
وی یادآور شد: در سال گذشته 28 هزار و 40 فقره اظهارنامه در بخش مالیاتی و 2 هزار و 850 فقره مربوط به از اشخاص حقوقی در چهارمحالوببختیاری تسلیم شده است .
بیگدلی با اشاره به جایگزینی مالیات به جای درآمدهای نفتی اظهار داشت: البته علاوه بر 3 مرتبه اصلاح این قانون اما هنوز هم نواقصی وجود داشته که باید رفع شود .
وی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نظام مالیاتی مدون در کشور نبوده به علت قیمت بالای نفت کسی به فکر تدوین و ساماندهی نظام مالیاتی نیفتاده است .
مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری عوارض را یکی از درآمدهای پاک و پایدار دولت اعلام و تاکید کرد: هم اینک زیرساخت های طرح جامع مالیاتی کشور فراهم شده و با اجرای آن پرونده ها وارد سامانه می شود .
وی افزود: البته دیدگاه دولت به چهارمحال و بختیاری درآمدی نیست و تنها نگاه خدمات دهی به این استان دارد .
بیگدلی تصریح کرد: مسئولیت وصول و پرداخت مالیات با اداره کل امور مالیاتی بوده و نظارت بر نحوه هزینه کرد آن بر عهده دستگاه های نظارتی است .
وی یادآور شد : گرفتن مالیات از افراد با درآمد بالا و توزیع آن بین مردم کم درآمد به منظور اجرای عدالت اجتماعی در دستور کار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دارد .
مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سرمایه گذاران برای احداث و راه اندازی واحدهای تولیدی، معدنی و صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته تا 10 سال و در بقیه مناطق تا 5 سال از پرداخت مالیات معاف هستند .
وی گفت: طرح های سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری، بیمارستان ها و هتل ها نیز از معافیت مالیاتی برخوردارند .
بیگدلی تاکید کرد: واحدهای تولیدی و معدنی با اشتغال 50 نفر در صورتی که اشتغال بتوانند خود را افزایش دهند، یک سال بیشتر از مالیات معاف می شوند .
وی مالیات را بالاترین نماد مشارکت اجتماعی دانست و افزود: 91 درصد درآمدهای عمومی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته از سوی اداره کل امور مالیاتی استان وصول شد .
مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این اداره کل سال 1396 در نامگذاری خیابان ها، میدان ها و معابر شهری استان به نام مالیات در کشور رتبه نخسترا کسب کرد .
وی یادآور شد: اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تنها در شهرهای شهرکرد، بروجن و فارسان اداره امور مالیاتی داشته و اما این تعداد هم اینک به 17 مرکز در شهرهای استان افزایش یافته است .
بیگدلی اظهار داشت: نیروی انسانی اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری در سال 1357 کمتر از انگشتان دست بود اما اکنون به بیش از 350 نفر رسیده است .
وی گفت: اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همزمان با دهه فجر همه روزه از ساعت 8 تا 14 نسبت به برگزاری ملاقات عمومی در این اداره کل اقدام می کند .
مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تمامی مودیان مالیاتی باید اسناد و مدارک خود را از ابتدای امسال نگهداری و هنگام مراجعه به اداره کل امور مالیاتی استان ارائه کنند .
وی افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیش از 8 دهه فعالیت حرفه ای زبان گویای انقلاب اسلامی در ارائه عملکرد نظام با شعار سرعت، صحت و دقت در اطلاع رسانی است .
بیگدلی تصریح کرد: نقش رسانه های گروهی و به ویژه ایرنا در جهت دهی افکار عمومی برای پرداخت به موقع مالیات و اطلاع رسانی قوانین این حوزه به مخاطبان بسیار اثرگذار است .
به گزارش ایرنا، قانون مالیاتی ایران 52 سال قبل و در سال 1345 به تصویب رسید .
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکزشهرکرد نیز گفت: ایرنا به عنوان رسانه دولتی با 84 سال سابقه فعالیت حرفه ای برای فرهنگسازی و تبیین فرهنگ مالیات به مجموعه اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری کمک می کند .
جهانبخش صفری دهکردی تاکید کرد: روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری دارای فعالیت تخصصی در برقراری ارتباط رسانه های گروهی این استان است و همین مهم باعث بهبود در انعکاس اخبار به موقع می شود .
وی یادآور شد: فرهنگ شالوده اصلی در هر زمینه بوده و به همین منظور در راستای ارتقای کمی و کیفی وضعیت اطلاع رسانی در حوزه امور مالیاتی باید از توان رسانه های گروهی بهره گیری شود .
در ادامه این نشست معاونان اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری نیز بخشی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی ایران در حوزه مالیات را تشریح کردند .
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ خبر: 1397/11/19
کلمات کلیدی: فرهنگ سازی مالیاتی قانون مالیات ها پرداخت مالیات عدالت مالیاتی ارزش افزوده 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی