مدیرکل ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری در قزوین:
سلامت اداری لازمه اعتمادآفرینی در جامعه است
چاپ مطلب

جلسه با مدیرکل ارزیابی عملکردجلسه شورای اداری امور مالیاتی استان قزوین با حضور محمدحسن بازیار مدیرکل ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امورمالیاتی ، مدیر کل ،معاونین و روسای امور و گروه مالیاتی اداره کل برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی امور مالیاتی استان قزوین، در ابتدای این جلسه مصطفی پورامیدی ضمن خیر مقدم ، به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در جهت پیاده سازی اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور و همچنین ارتقاء سلامت اداری پرداخت و گفت : با همت و تلاش جهادگرانه همکاران، طرح جامع مالیاتی به طور کامل در تمام ادارات امور مالیاتی استان قزوین به اجرا درآمده است.
وی افزود: علیرغم تمام مشکلات و کاستیهای موجود با مشارکت و همکاری تمامی همکاران این طرح عظیم در استان قزوین به اجرا درآمد. امیدواریم پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی و شفافیتی که پایگاه یکپارچه اطلاعات مالیاتی در مبادلات اقتصادی به همراه دارد بستر مناسبی را برای رعایت عدالت و رشد و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم ‌کند.
پورامیدی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ماده 238 تصریح کرد: استفاده کامل از ظرفیت قانونی ماده 238 قانون مالیاتهای مستقیم موجب حل و فصل اختلافات مالیاتی و تسریع در مختومه شدن پرونده ها می گردد و از اطاله دادرسی و سوء استفده های احتمالی جلوگیری می نماید.
وی در ادامه به کاهش زمان نوبت دهی در هیئت حل اختلاف مالیاتی اشاره نمود و اظهارداشت: ظهر نویسی اوراق مالیاتی ، نظارت روسای امور و معاونین درخصوص پرونده های ارجاعی به هیئت حل اختلاف مالیاتی نیز از مواردی بوده که موجب کاهش زمان دادرسی در هیئتهای حل اختلاف استان شده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اضافه کرد: ارائه دلایل صحیح متکی به مستندات و مدارک کافی درصدور برگ تشخیص مالیات می تواند ما را به سمت وصول مالیات به شکل عادلانه سوق دهد .
پورامیدی همچنین با اشاره به کسری درآمدهای مالیاتی به علت تمرکز بر اجرای احکام جابجایی طرح جامع مالیاتی، تاکید نمود روسای ادارات با اهتمام ویژه نسبت به وصول صد درصدی درآمدهای مالیاتی سهمیه های ابلاغی اقدام نمایند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امورمالیاتی نیز در این جلسه ضمن تشریح ابعاد مختلف فساد گفت: وظیفه ما این است برای پیشبرد اهداف سازمانی و حفظ و حراست نیروی انسانی، آسیب شناسی و پیشگیری را در برنامه های خود قرار دهیم تا اعتماد مودیان به نظام مالیاتی خدشه دار نشود .
وی با اشاره به لزوم اشراف کامل کارکنان به قوانین و مقررات و سیستم های مدیریتی،عنوان نمود: روسای امور و گروه مالیاتی نقش هادی و ناظر را به عهده دارند و براساس آیین نامه ماده 219 ق.م.م باید ناظر بر اجرای قانون باشند چرا که در اصل مسئول هرگونه تخلفی که در واحدی از ادارات کل به وجود آید، بی تردید مسئول بلافصل آن واحد می باشند.
بازیار با تاکید بر تطبیق اطلاعات فیزیکی و سیستمی پرونده ها خواستار نظارت دقیق بر اجرای بخشنامه ها ی صادره و ابلاغی سازمان امور مالیاتی کشور شد و تصریح کرد: با نظارت مستمر می توان عوامل تخلف را ریشه یابی کرد و راههای موثری را برای برخورد با عاملان این پدیده یافت و با ارائه راهکارهای کارآمد و قانونی از بروز هرگونه فساد در سطح سازمان ممانعت به عمل آورد .
وی با اشاره به اینکه موثرترین عنصر در تشکیلات سازمان نیروی انسانی می باشد گفت: آموزش و تعیین جایگاه مأمور مالیاتی و مراقبت از این جایگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. وی یاد آور شد تنبیه و تشویق از ابزارهای مدیریتی است وقدردانی از کارکنان ساعی، زحمتکش و با اخلاق می تواند اهرمی قدرتمند در استحکام نظام مالیاتی و حفظ عدالت مالیاتی باشد .
بازیار تصریح کرد: سلامت اداری لازمه اعتمادآفرینی در جامعه است و باید سعی کنیم اعتماد متقابل بین سازمان و جامعه را افزایش دهیم و اگر مردم نسبت به سازمان بدبین شوند خود می تواند منشا فساد باشد و در این خصوص باید هوشیار باشیم تا خدشه ای به سازمان وارد نشود .

تاریخ خبر: 1397/09/20
کلمات کلیدی: قزوین سلامت اداری 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی