مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان
عادلانه کار کردن رمز ارتقای سلامت نظام اداری است
چاپ مطلب

کارگاه آموزشی
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان افزایش سطح مهارت در بخش رسیدگی و تعیین مالیات عادلانه را یکی از اهداف مهم اداره کل امور مالیاتی استان در جهت وصول درآمدهای مالیاتی برشمرد و افزود : تعیین مالیات صرفا باید بر اساس اسناد و مدارک مثبته باشد ، اگر انصاف و عدالت را محور کار قرار دهیم هرگز فساد اداری بوجود نمی آید .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان عباس بی نیاز در (( کارگاه آموزشی حسابرسان مالیاتی در راستای ارتقاء سلامت اداری و پیشگیری از وقوع جرم و تخلف )) که به منظور افزایش سطح مهارت پرسنل اداره کل امور مالیاتی در سالن آمفی تئاتر اداره کل امور مالیاتی استان سمنان برگزار گردید از حذف قاعده علی الراس در سال جدید خبر داد و گفت : برآورد مالیات صرفا باید بر اساس ارائه اسناد و مدارک مثبته باشد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ادامه داد ، در سال جدید کلیه پرونده های سنتی برای عملکرد 96 حذف و همه پرونده ها در سامانه اریس بارگذاری شده است .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد : کلیه ایرادات ، موانع و مشکلاتی که در بخش رسیدگی وجود دارد می بایست توسط کارشناسان مربوطه مرتفع شده و همکاران مسائل و مشکلات خود را در بخش رسیدگی از طریق کارشناسان مربوطه رفع نمایند
بی نیاز تعیین مالیات عادلانه را لازمه سلامت اداری دانست و بیان نمود : افزایش مهارت در رسیدگی پیش نیاز افزایش سلامت اداری بوده و تضییع حقوق دولت و مودی موجب آسیب به نظام اداری خواهد شد .
مدیر کل امور مالیاتی استان در ادامه ضمن تشکر از سازمان بازرسی استان بخاطر همکاری و تعامل خوب و صمیمانه با اداره کل امور مالیاتی استان گفت : همکاری و تعامل سازمان بازرسی با این اداره کل در راستای اهداف سازمان امور مالیاتی کشور می باشد که برخی از نکات ارائه شده توسط اداره کل بازرسی استان به شرح ذیل می باشد :
1 شناسایی ایرادات عدیده در پرونده های مالیاتی توسط هیئت بازرسی و انعکاس موضوع به مراجع ذیربط .
2- شناسایی ضعف اساسی در کنترل داخلی پیرامون نحوه نگهداری چکهای دریافتی .
3- برخورد با متخلفین امر .
4 عدم ارائه دلایل صحیح متکی به مستندات و اطلاعات کافی و قرائن در برگ تشخیص مالیات موضوع مواد 98 و 237 .
5 عدم توجه به ماخذ انتقال حق واگذاری .
6 عدم رعایت ضوابط مقرر در بندهای 15 ، 20 ، 24 و 25 دستورالعمل فرآیند و برنامه ریزی رسیدگی و وصول مالیات اشخاص حقوقی و مشاغل در مورد صدور و ایلاغ برگ قطعی اجرایی ، شناسایی و بازداشت افراد .
7- عدم رعایت مقررات بندهای 15 ، 33 ، 22 ، 24 دستورالعمل دادرسی مالیاتی پیرامون نحوه اطلاع زمان تشکیل جلسات و اعضاء هیئت ، مهلت ارسال رای صادره به اداره امور مالیاتی و ابلاغ به مودی ، مهلت اجرای قرار رسیدگی و انتخاب کارشناسان رسمی دادگستری .
8 عدم اجرای ماده 250 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر ارسال یک نسخه از آراء تهیه درآمد در هیئت حل اختلاف دادستان محترم انتظامی .
9- عدم توجه به نظر هیئت مبنی بر سطح سازمانی کارشناس مجری قرار و عدم توجه به استانداردهای حسابداری در تعیین درآمد مودی .
بی نیاز با اشاره اهتمام ویژه معاونین و روسای امور به قطعیت یافتن 100 پرونده مدیر تا مورخ 30 آذر افزود : چنانچه 100 پرونده مدیر تا 30آذر به قطعیت نرسد ، پرونده از دستور کار دفتر اطلاعات و خدمات خارج و در اختیار دادستانی قرار خواهد گرفت و دادستانی موظف به بررسی پرونده از زمان رسیدگی ، صدور برگ تشخیص ، ابلاغ ، اعتراض مودی ، ارجاع به هیئت و ... خواهد بود .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنا تصریح کرد : همپوشانی معاونین محترم ، روسای محترم امور و گروه ، ممیز کل و ... باید در اولویت قرار گیرد ، کلیه پرسنل اداره کل می بایست تمامی کارها را کنترل تا امورات مربط به مودی در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن انجام پذیرد
بی نیاز ضمن تاکید بر همراهی بیش از پیش در چارچوب قوانین و مقررات با مودیان مالیاتی بیان نمود : مودی مداری محور اساسی و سیاست اصلی سازمان امور مالیاتی کشور می باشد لذا عملکرد پرسنل می بایست به گونه ای باشد تا در مودی انگیزه ، میل و رغبت ایجاد شود تا در کمترین زمان ممکن توافق با مودی صورت گیرد ، آمار بخش نظارتی اداره کل حاکی از عدم توافق در بخش ممیز کلی می باشد .
مدیر کل امور مالیاتی استان ادامه داد : عملکرد خوب و مثبت در رسیدگی اولیه باعث وصول و مختومه شدن پرونده می گردد ، پس تشخیص درست و به موقع که منجر به وصول گردد موجب عدم اعتراض مودی می گردد .
بی نیاز با اشاره به بررسی و مطالعه دقیق پرونده های ارسالی به هیئت افزود: کلیه نمایندگان هیئتها موظفند 72 ساعت قبل از شرکت در هیئت پرونده های ارجاع شده را بطور دقیق مطالعه و با آمادگی کامل در هیئت شرکت نمایند تا در روز هیئت منجر به قرار رفع نقص نگردد ، لذا در روز برگزاری هیئت می بایست کلیه موانع برطرف و پرونده منجر به صدور رای گردد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در پایان ضمن تاکید بر همکاری و تامل با مودیان مالیاتی در چارچوب قوانین و مقررات بیان نمود : باید با مودیان ارتباط خوب و سازنده برقرار نمود ، رفتار خوب و آگاه سازی مودیان از قوانین و مقررات موجب تشویق آنان در پرداخت مالیات خواهد شد .

تاریخ خبر: 1397/08/23
کلمات کلیدی: کارگاه آموزشی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی