مدیرکل امور مالیاتی خوزستان تاکید کرد:
افزایش مشارکت مودیان با تبیین نقش مالیات در توسعه کشور
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان گفت: شفاف‌سازی و تبیین نقش مالیات در توسعه کشور، افزایش اعتماد عمومی و میزان مشارکت مردم در پرداخت مالیات را به دنبال دارد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، ارزانی بیرگانی، مدیرکل امور مالیاتی خوزستان در جلسه‌ای با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، روسای ادارات آموزش و روابط عمومی با اشاره به اینکه بخشی از آموزش به روش سنتی قابل ستایش و بخشی دیگر هم دارای انتقادات فراوان است، اظهار داشت: باید آموزش فرآیندها در سیستم‌ها و روش‌ها را به سبک سنتی انجام دهیم و این امر برای سیستم‌های منابع انسانی بسیار سودمند و موثر بوده و گامی مهم در فرآیند وصول و تحقق درآمدهای مالیاتی بشمار می‌رود.
ارزانی بیرگانی افزود: فرآیند آموزش با اولویت طرح جامع مالیاتی، حسابرسی ویژه و اشاعه فرهنگ مالیاتی باید با جدیت و فوریت انجام شود، به همین جهت، بخش آموزش دارای اهمیت فوق‌العاده است و با آموزش است که نیروهای مستعد، شناسایی و در جهت بهبود، رشد و توسعه آنان برنامه‌ریزی می‌شود و از طرفی هم نقیصه‌ها مشخص می‌شود تا با برطرف نمودن آنها به پیشبرد اهداف سازمانی کمک شایانی صورت گیرد.
وی ادامه داد: فرآیند آموزشی سنتی باید در برنامه مدون آموزشی لحاظ شود و هر یک از کارکنان باید دارای یک شناسنامه آموزشی موفق و موثر باشد تا اثربخشی در تحقق اهداف سازمانی ملموس‌تر باشد و بتواند به برنامه‌ریزی جهت پیشبرد اهداف سازمانی کمک نماید.
مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با بیان اینکه آموزش باید بازدهی و کارایی اداری و سازمانی را بالا ببرد و با برنامه‌ریزی مستمر و مدون حرکت نماید اظهار داشت: با این امر مهم شایستگی، توانائی و افزایش انگیزه کارکنان بالاتر می‌رود و کسی که دنبال آموزش نیست یعنی به دنبال آزمون و خطا است و در این اداره کل، جایی برای آزمون و خطا وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه امروز، شناخت و آگاهی نسبت به فرهنگ مالیاتی حاکم بر جامعه در امـر برنامه‌ریزی از اهمیت بـالایی برخـوردار اسـت، افزود: وجـود یـک فرهنگ بالا و قوی مالیـاتی،کمـک قابـل تـوجهی بـه توسـعه اقتصادی استان می‌نماید و این مهم، تأثیر بسزایی در کـاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدهای دولت دارد که نتیجه آن برقراری بیش از پیش عدالت اجتمـاعی، عدالت مالیاتی و رفـاه اجتماعی و عمومی است.
ارزانی بیرگانی خاطرنشان کرد: لازم است عوامل موثر بر فرهنگ مالیاتی و ارتقای آن مورد شناسایی قرار گیرد تا بتوانیم اقدامات شایسته‌ای همراه با آموزش‌های لازم به صورت رایگان در مقوله مالیات بر ارزش افزوده، مالیات عملکرد، حقوق، ارث، مشاغل، شرکت‌ها، صورت معاملات فصلی و سایر موارد برای فعالان اقتصادی انجام دهیم.
مدیرکل امور مالیاتی خوزستان تصریح کرد: هرچقدر همراهی و همکاری مردم در تأمین درآمدهای مالیاتی بیشتر شود، متناسب با آن، توسعه و آبادانی استان، شهرستان‌ها، بخش‌ها و دهیاری‌ها در ارائه خدمات بهتر به‌ویژه در حوزه‌های بهداشتی درمانی، راه‌سازی و سدسازی، آموزشی و پژوهشی و نظایر آن بیشتر خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز در حال حاضر، ارتقا فرهنگ مالیاتی است، افزود: اداره آموزش و اداره روابط عمومی هر دو با همفکری یکدیگر، راه‌های فرهنگ‌سازی مالیاتی را برنامه‌ریزی کنند، چراکه مهم‌ترین دلیل تحقق بالای درآمدهای مالیاتی درکشورهای پیشرفته، باور و اعتقادی است که به نقش مالیات در تأمین رفاه عمومی و اجتماعی دارند.


تاریخ خبر: 1397/08/21
کلمات کلیدی: خوزستان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی