در سلامت اداری اولویت اصلی پیشگیری از ایجاد بسترهای فساد است
چاپ مطلب

مدیر کل دفتر مدیریت ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مبارزه با فساد اداری از سیاست های اصلی سازمان امور مالیاتی است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی فارس، محمدحسن بازیار در جلسه شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی استان فارس به اهمیت موضوع سلامت اداری اشاره و اظهار کرد: تحقق کامل اهداف سازمانی با سلامت اداری کارکنان ارتباط مستقیم دارد و در این زمینه نیز مدیران، مسئول ارتقای سلامت اداری در زیرمجموعه خود می باشند.
مدیر کل دفتر مدیریت ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در بحث سلامت اداری اولویت اصلی پیشگیری از ایجاد بسترهای فساد است و و در این راستا، شناسایی و برخورد قاطع با متخلف با هدف بازدارندگی، جزیی از مبارزه با فساد اداری است.
وی به نقش مهم نظارت درون سیستمی و شناسایی عوامل آسیب ها اشاره کرد و گفت: مراجع نظارتی درون سازمانی می توانند نقش بسیار مهمی در کشف، اصلاح و حتی پیشگیری از بروز تخلفات و مفاسد داشته باشند .
محمدحسن بازیار با بیان اینکه تکریم و اقناع مودی عامل ایجاد اعتماد بین مردم و سازمان می شود، اظهار داشت: با نظارت درون سازمانی و شایسته سالاری آسیب ها کاهش یافته که این بسترساز توسعه و تحقق درآمدهای پاک مالیاتی است .
بازیار اضافه کرد: با نظارت مستمر می توان عوامل تخلف را ریشه یابی کرده و را ه های موثری را برای برخورد با عاملان این پدیده شوم، یافته و با ارائه راهکارهای کارآمد و قانونی از بروز هرگونه فساد در سطح سازمان ممانعت به عمل آورد .
وی به پاکدستی ?? درصد کارکنان سازمان اشاره کرد و ادامه داد: باید با آسیب شناسی دقیق، متخلفین اندک که موجب بدبینی به نظام مالیاتی می شود را شناسایی و محیط اداری را امن و پاک کرد .
این مقام مسئول گفت: باید با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود قانونی برای تقویت سازمان تلاش کرده و با درک جامع از ضرورت های پیش رو در کشف تخلفات و ارتقاء سلامت نظام مالیاتی کشور بیش از پیش اهتمام ورزید .
در این نشست، مدیرکل امور مالیاتی فارس بر نقش و جایگاه نیروی انسانی سالم و کارآمد به عنوان سرمایه های انسانی تاکید کرد و اظهار داشت: تلاش داریم بمنظور پیشبرد اهداف عالی سازمان امور مالیاتی و ارتقاء جایگاه سازمانی، با اجرای صحیح قانون ، شفاف سازی انجام فعالیت ها و اعتمادسازی بین مودی و مامور مالیاتی مانع از شکل گیری هرگونه تخلف و یا فساد شویم .
ناصر هاشمی با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها به بهبود فرآیندها منتهی می شود، افزود: سیاستگذاری سازمان امور مالیاتی کشور پیشگیری از بروز فساد در ادارات می باشد و بنابراین نظارت در تمامی ابعاد سیستم اداری جهت پیشگیری از بروز فساد، امری اجتناب ناپذیر و ضروری می باشد.
وی ادامه داد: در این راستا نیز اداره کل امور مالیاتی فارس بمنظور پیشگیری از ناهنجاری ها و کاهش آسیب نیروی انسانی، نظارت مستمر بر کارکنان با هدف اصلاح فرایندها در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

تاریخ خبر: 1397/07/04
کلمات کلیدی: سلامت اداری 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی