مدیر کل امور مالیاتی سیستان وبلوچستان خبر داد:
پرداخت بالغ بر صد میلیارد تومان به شهرداری ها ی استان
چاپ مطلب

مدیر کل امور مالیاتی سیستان وبلوچستان از پرداخت بالغ بر صد میلیارد تومان به شهرداری ها ودهیاری های استان در سال گذشته خبر داد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، امراء،مدیر کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان در نشست با رئیس اتاق بازرگانی استان در خصوص جلوگیری از فرار مالیاتی و سوء استفاده از کارتهای بازرگانی اظهار داشت:باید تدابیری اتخاذ شود تا صدور کارتهای بازرگانی تابع اصول و قواعدی از جمله تحصیلات وتمکن مالی قرار گیرند تا از افراد غیر متخصص و کم درآمد سوء استفاده نشود که در این صورت هم جامعه و هم خود مودیان گرفتار مشکلات عدیده ای می شوند.
وی افزود: قرار داشتن استان سیستان و بلوچستان در مرز کشور و عدم اطلاع کافی مردم حاشیه‌نشین نسبت به سازوکار کارت‌های بازرگانی شرایطی را فراهم کرده تا سودجویان با ثبت شرکت‌های کاغذی، از موقعیت مرزنشینی این افراد سوءاستفاده کرده و به اسم آنها کارت بازرگانی دریافت کنند و در قبال دریافت این کارت، حقوق ناچیزی به این افراد ناآگاه بدهند .
وی ادامه داد: ادامه این روند موجب شده تا در پایان سال، مالیات‌های سنگینی برای حاشیه‌نشیان وضع شود در حالیکه افراد حاشیه‌نشین از واگذاری کارت بازرگانی خود عایدی زیادی نداشته و سودجویان تنها سالی 1 تا 2 میلیون تومان حقوق به آنها پرداخت می‌کنند .
مدیر کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان ریشه معضلات کارت‌های بازرگانی را در «عدم آموزش کافی به متقاضیان»، «بررسی نکردن سابقه تجاری و سرمایه آنها» و «نحوه صدور و تمدید این کارت‌ها» دانست و گفت: اگر این اقدامات توسط اتاق بازرگانی و وزارت صنعت انجام می‌گرفت، فرار مالیاتی اتفاق نمی‌افتاد .
وی با بیان اینکه در جهت مبارزه با معضل فرارهای مالیاتی از طریق سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی، دو راهکار توسط سازمان امور مالیاتی پیشنهاد شد، گفت: اولین راه حل، دریافت 4درصد مالیات علی‌الحساب در مبادی ورودی از بازرگانان است، که در این صورت بدهی مالیاتی پیش نخواهد آمد.
مدیر کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان، دومین راه‌حل پیشنهادی سازمان امورمالیاتی را اجرای تبصره ماده157 قانون مالیات‌های مستقیم دانست و اظهار داشت : بر اساس قانون امکان وصول مالیات از مودی واقعی بدون در نظر گرفتن مرور زمان مالیاتی در هر مرحله ای خواهد بود.
امرا خاطر نشان کرد: در صورتی که اطلاعات افرادی که از کارت‌ های بازرگانی سوءاستفاده کرده اند در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد، مالیات از این افراد وصول خواهد شد، ممنوع الخروج و اموال آنها نیز توقیف می‌شوند.
در ادامه این نشست ریگی ،رئیس اتاق بازرگانی استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات اداره کل امورمالیاتی گفت: اتاق بازرگانی همه ی توان خود را برای احقاق حقوق حقه دولت و جلوگیری از فرار مالیاتی بخصوص در زمینه کارتهای بازرگانی یکبار مصرف که صرفا برای دور زدن قانون مورد استفاده قرار می گیرد ،به کار می برد.
وی تصریح کرد:اتاق بازرگانی اخیرا صدور کارت بازرگانی را منوط به تائید هیئت مدیره اتاق بازرگانی نموده تا بتواند از این طریق جلوی سوء استفاده سودجویان را بگیرد .


تاریخ خبر: 1397/05/01
کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی