مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی:
تحقق درآمدهای مالیاتی با رضایت مودیان و رعایت قانون
چاپ مطلب

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: تحقق درآمدهای مالیاتی، رعایت قانون و رضایت حداکثری مودیان سه هدف اصلی سازمان امور مالیاتی کشور می باشد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، یعقوب نژاد، مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی، در نشست خبری که در محل سالن اجلاس اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی برگزار گردید، گفت: مالیات فقط یک وسیله کسب درآمد نیست، بلکه ابزاری قدرتمند برای اعمال سیاست های اقتصادی دولت است.
وی برقراری عدالت اجتماعی را از کارکردهای درآمدهای مالیاتی عنوان کرد و افزود: استقلال اقتصادی و امنیت ملی، توزیع مناسب ثروت، کاهش فاصله طبقاتی، تأمین هزینه‌های جاری و عمرانی کشور، توسعه عمران و آبادانی منطقه و حمایت از فعالیت های فرهنگی - مذهبی از جمله مزایای پرداخت مالیات است.
یعقوب نژاد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص توجه به اقتصاد مقاومتی و قطع اتکاء به درآمدهای نفتی، گفت: وصول مالیات جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی است و باید هزینه‌های جاری را از محل درآمدهای مالیاتی تامین کرد.
وی تأکید کرد: باید شرایط را طوری برنامه‌ریزی کرد که کمترین وابستگی را به نفت داشته باشیم و سیاست اصلی دولت نیز این است که از اتکا به درآمدهای نفتی کاسته شود تا نسل های بعدی هم از این منبع و سرمایه عظیم خدادادی بهره مند شوند.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی اظهار داشت: کل درآمدهای وصول شده در استان به حساب خزانه عمومی کشور واریز می‌شود و بعد از آن در یک مکانیزم بازپرداخت از طریق اختصاص اعتبارات جاری و عمرانی که در اختیار استان قرار می گیرد این مبالغ صرف هزینه‌های جاری و انجام پروژه‌های عمرانی از قبیل ساخت بیمارستان، مدرسه، جاده و سایر پروژه‌های عام المنفعه می‌گردد.
یعقوب نژاد در ادامه مطالب با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به 33% از بودجه عمومی کشور، حدود 45% از هزینه های جاری کشور و حدود 20% از کل درآمد شهرداریها و دهیاریهای کشور از محل پرداخت مالیات تامین می شود، اظهارداشت: سهم اداره کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی از کل مالیات های پیش بینی شده کشور در سال 96 حدود 3درصد می باشد.
یعقوب نژاد اظهار داشت: برای حمایت از فعالیت های مولد اقتصادی و تولید اشتغال و سرمایه گذاری در استان، مشوقها و معافیت های مالیاتی برای تولید کنندگان و صاحبان مشاغل در نظر گرفته شده است به طوری که در بازه زمانی سال های 90 تا 93 بالغ بر 70 هزار میلیارد ریال در سطح استان معافیت مالیاتی داشته ایم.
وی با بیان اینکه معافیت مالیاتی در صورتی اعطا می شود که واحد تولیدی اظهارنامه مالیاتی خود را در موعد مقرر تسلیم نماید، افزود: واحدهای تولیدی که بیش از 50 نفر پرسنل دارند چنانچه بتوانند در دوره بهره مندی از معافیت، معادل 50 درصد نیروها، به افراد شاغل خود اضافه نمایند یک سال به زمان معافیت مالیاتی آنها افزوده خواهد شد.
یعقوب نژاد افزود: هدف نهائی طرح جامع مالیاتی که از آن به عنوان یک ابر پروژه بزرگ اقتصادی نام می برند، تبدیل نظام سنتی مالیاتی به نظامی مدرن و کاملا الکترونیکی است که از سال 1383 در کشور اجرائی و استان خراسان رضوی نیز به عنوان استانهای مرحله دوم این طرح از سال 92 شروع به پیاده سازی این طرح عظیم ملی نموده است.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی اظهار داشت: با اجرای طرح جامع مالیاتی تمام فعالیت های اقتصادی از قبیل خرید و فروش و واردات و صادرات به‌ صورت کاملا مشخص رهگیری شده و با این اقدام جلوی بسیاری از فرارهای مالیاتی گرفته می‌شود.
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: متاسفانه فرار از مالیات به شکل های مختلف در سطح کشور وجود دارد که البته استان ما نیز از این امر مستثنی نیست و این موضوع بیشتر مربوط به عدم شفافیت در چرخه مبادلات کالا و عدم هماهنگی و هم ‌پوشانی اطلاعات بخش‌های مختلفی است که به طریقی در چرخه اقتصاد کشور فعال و مرتبط می‌باشند.
وی افزود: بیشترین فرار مالیاتی در بخش‌های واسطه گری، دلالی و معاملات زیرزمینی است که امکان پیگیری و ردیابی آن در چرخه اقتصادی به سختی امکان پذیر است که ان شاء‌الله با اجرای طرح جامع مالیاتی این امر نیز محقق و فرار مالیاتی به حداقل ممکن خواهد رسید.


تاریخ خبر: 1396/04/21
کلمات کلیدی: درآمدهای مالیاتی خراسان رضوی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی