رئیس مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد و دارائی تاکید کرد:
لزوم جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای حاصل از فروش نفت در بودجه کشور
چاپ مطلب

نشست با دکتر علی کاظمی
رئیس مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد و دارائی بر لزوم جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای حاصل از فروش نفت در بودجه کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان، دکتر علی کاظمی عضور کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این نشست با اشاره به روند رو به رشد اقتصاد کشور گفت: اگر بخواهیم چالش های پیش روی کشور را بررسی کنیم یکی از مهمترین این چالش ها مسائل اقتصادی است که از جمله مطالبات مهم مردم نیز می باشند.
دکتر کاظمی افزود، در استان های محروم و کمتر برخوردار مانند استان چهارمحال و بختیاری به دلیل توسعه کمتر زیرساخت های اقتصادی نیازمند به نگاه ویژه تری در حوزه مثائل اقتصادی می باشیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان عدم ارتباط و عدم توسعه زیرساختی الکترونیکی کشور را یکی از موانع توسعه اقتصادی دانست که حرکت به سمت دولت الکترونیک از جمله طرح جامع مالیاتی را راهی جهت حل این معضل دانست.
کاظمی با تاکید بر اهمیت مالیات در اقتصاد کشور، لزوم جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای حاصل از فروش نفت در بودجه کشور را یکی از اهداف مهم دولت و مجلس عنوان نمود.
کاظمی تصریح کرد، باید درآمدهای مالیات درآمدهای اصلی کشور شوند و برای تحقق این امر نیازمند ایجاد زیرساخت های مناسب از جمله اجرایی شدن کامل طرح جامع مالیاتی می باشیم.
وی فرهنگ سازی مالیاتی را یکی از مهمترین وظایف نظام مالیاتی دانست و افزود: شهروندان باید به صورت کامل به تکالیف و حقوق خود در موضوع مالیات آگاه شوند تا بتوانند در اسرع وقت نسبت به انجام تکالیفشان اقدام نمایند.
وی در پایان با استقبال از فعالیت های فرهنگ سازی اداره کل امور مالیاتی استان، با گرفتن عکس یادگاری به پویش مردمی #من_هم_مالیات_می_پردازم پیوست.
کورش بیگدلی مدیر کل امور مالیاتی استان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل گفت: درآمد های مالیاتی رابطه مستقیمی با بودجه کشور دارد وهر چقدر درآمدهای مالیاتی بیشتر باشد ، دولت می تواند نقش سازنده تری در فعالیت های اقتصادی و توسعه و عمران جامعه ایفا کند .
بیگدلی تحقق کامل درآمدهای مالیاتی، حفظ حقوق مودیان و فعالین اقتصادی و توفیقات در فرهنگسازی مالیاتی را سه اقدام شاخص مجموعه اداره کل امور مالیاتی استان در سال گذشته دانست.
بیگدلی اظهار داشت : مالیات یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی است و برای خوداتکایی کشور از درآمدهای نفتی نیازمند تقویت هرچه بیشتر این حوزه می باشیم.
بیگدلی با اشاره به اینکه، در حال حاضر بخش عمده‌ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی، صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشور می‌شود گفت: اگر مودی مالیاتی و افراد جامعه بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می‌پردازند صرف آبادانی کشور و ایجاد امکانات رفاهی برای خودشان می شود با میل و رغبت بیشتر حاضر به مشارکت می شوند .
وی ادامه داد: از 9 درصد درآمد‌های مالیات بر ارزش افزوده 3 درصد تحت عنوان هزینه‌های عمرانی به شهرداری و دهیاری‌ها و مناطق عشایری اختصاص می‌یابد .
مدیر کل امور مالیات چهارمحال و بختیاری افزود: بالغ بر 490 میلیارد ریال درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان جهت عمران و آبادانی شهر ها و روستاهای استان پرداخت شده است .
بیگدلی تصریح کرد: فرهنگ سازی مالیاتی و نهادینه کردن پرداخت مالیات یکی از راهبردهای اصلی نظام مالیاتی کشور می باشد که در استان چهارمحال و بختیاری نیز اقدامات خوبی از جمله نامگذاری 17 معبر عمومی در استان به نام مالیات، در این خصوص صورت گرفته است.
بیگدلی پویش مردمی #من_هم_مالیات_می_پردازم را اقدامی نو و خلاقانه در جهت اجتماعی کردن و مردمی کردن فرهنگ پرداخت مالیات در استان عنوان نمود و از حمایت های نخبگان، مسئولین و هنرمندان استان از این پویش تشکر و قدر دانی نمود.

تاریخ خبر: 1396/04/17
کلمات کلیدی: درآمدهای مالیاتی فرهنگ سازی مالیاتی پویش مردمی من هم مالیاتی می پردازم 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی