مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان تأکید کرد:
ضرورت آگاه‌سازی مردم از جایگاه مالیات در توسعه زیرساخت‌های کشور
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در جلسه شورای اداری، مالی و مالیاتی استان گفت: باید جایگاه مالیات در توسعه زیرساخت‌های کشور برای مردم روشن شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان گفت: باید جایگاه مالیات در توسعه زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و بهداشتی کشور را برای عموم مردم روشن نمود که این امر موجب افزایش سطح مشارکت مردم در پرداخت مالیات جهت تأمین درآمدهای استان نیز می‌گردد.
وی افزود: طرح‌های عمرانی همچون بزرگراه‌ها، خیابان‌ها، جاده‌ها و پل‌ها، حمل‌ونقل عمومی، فرودگاه‌، منابع آبی، مدیریت شهری، ارتباطات، مدیریت سلامت جامعه، توسعه زیرساخت‌های آموزشی و گسترش خدمات در مناطق مختلف استان نیازمند بودجه قابل‌توجهی است که از محل درآمدهای مالیاتی تأمین خواهد شد.
مدیرکل امورمالیاتی سمنان تصریح کرد: آگاه ساختن مردم استان از نقش مالیات در پیشرفت و رونق اقتصاد کشور و استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید در دیدارها و ملاقات‌های امور مالیاتی استان با مسئولین و مردم به بهترین شکل ممکن از آن بهره برد و نسبت به نشر پیامدها و آثار پرداخت مالیات در جامعه اقدام کرد.
بی‌نیاز اظهار داشت: با توجه به نقش مهم درآمدهای مالیاتی در توسعه کشور، نظام مالیاتی همواره کوشیده است موانع و مشکلات پیش رو را با اتخاذ تدابیر مناسب برطرف سازد و در این راستا در سال‌های اخیر تلاش شده است فرایندهای مالیاتی کارآمدتر شده و بازده مناسبی داشته باشد و همکاران امور مالیاتی در سطح استان می‌بایست با ارج نهادن به این تلاش‌ها با تمامی توان خویش در راستای عملیاتی نمودن برنامه‌های ابلاغی سازمان گام بردارند.
وی در ادامه گفت: فراهم کردن شرایط و زمینه مساعد در چارچوب حمایت از بخش تولید و سرمایه‌گذاران و اعطای معافیت‌های مالیاتی لازم در راستای رشد و توسعه کشور، یکی از سیاست‌های موثر نظام مالیاتی است، ازاین‌رو، در قانون مالیات‌های مستقیم با ایجاد تغییرات در معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی زمینه تحقق هر چه بیشتر عدالت مالیاتی را محقق نموده است و این امر شرایط بسیار خوبی را برای مودیان نظام مالیاتی فراهم کرده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی مناسب و هدفمند در راستای تحقق برنامه‌ها در سال جاری گفت: بسترهای مناسب جهت اجرای سیاست‌های سازمان در استان به‌طور کامل وجود دارد و ابهامی در بخش‌های مختلف ازجمله اجرای طرح جامع مالیاتی نداریم و با عزم و اراده جدی باید در اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی کشور در سطح استان گام برداریم.
بی‌نیاز گفت: در راستای رضایتمندی مودیان و تکریم ارباب‌رجوع، کلیه کارکنان در سراسر استان در تمامی ایام هفته آماده پاسخ گوئی به مودیان مالیاتی هستند.
وی تعامل با مردم و مودی محوری را جزء رویکردهای اصلی سازمان امور مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی استان سمنان برشمرد و افزود: سازمان امور مالیاتی کشور افزایش رضایتمندی مودیان از مجموعه خدمات نظام مالیاتی را از مهم‌ترین برنامه‌های خود اعلام کرده است.
مدیرکل امور مالیاتی سمنان افزود: در قوانین مالیاتی همان‌گونه که برای مودیان مالیاتی تکالیف و وظایفی پیش‌بینی‌شده، حقوقی نیز برای آنان در نظر گرفته‌شده است، ازجمله حق رازداری و حفظ حریم خصوصی، حق کسب اطلاع و راهنمایی و برخورداری مطلوب از خدمات مالیاتی و حق اعتراض، شکایت و تجدیدنظرخواهی که نظام مالیاتی موظف به رعایت آن‌ها است و در این راستا باید به درخواست‌های مودیان توجه نمود و با لحاظ نمودن قوانین و مقررات و ایجاد محیطی مناسب برای آنان، انجام فرآیندهای مالیاتی را با دقت نظر و استناد به اسناد و مدارک و رضایت مودیان به سرانجام رساند.


تاریخ خبر: 1396/03/29
کلمات کلیدی: سمنان توسعه 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی