مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی: در کشورهای توسعه یافته مالیات یک خط قرمز به شمار رفته و دارای جایگاه مهم و خاصی در بین مردم آنها می باشد و برای مردم نهادینه شده است.
چاپ مطلب

دیدار با مدیرکل صدا و سیمای استان جلسه هماهنگی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی از طریق رسانه ها در سال 1396 با حضور مدیرکل صدا و سیمای استان، معاونین صدا و سیما، سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی، معاون حسابرسی مالیاتی و تعدادی از کارکنان ادراه کل امور مالیاتی استان در محل صدا و سیمای خراسان جنوبی برگزار شد.
در این جلسه آقای پاک گهر سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و تشکر از اقدامات و مساعدتهای همه جانبه صدا و سیمای استان در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی گفت: در شرایط کنونی مالیات به عنوان یکی از بازوهای قدرتمند تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی مانند صرف و هزینه کرد آن در پروژه های عمرانی و زیربنائی، خدمات بهداشت و درمان، حمایت از تولید و فعالیتهای اقتصادی و ... به شمار می رود و صدا و سیما و رسانه با توجه به جایگاه برتر و شایسته ای که در بین عموم مردم دارد، می تواند جهت اطلاع­ رسانی و فرهنگ سازی اهمیت و نقش مالیات و همچنین شفاف تر نمودن اذهان عمومی و گسترش همکاری و همیاری مردم شریف و ولایت مدار خراسان جنوبی و فعالان اقتصادی استان جهت برخورداری از مشوقها و عدم تعلق جرایم قانونی به این عزیزان، نقش اساسی و مهم ایفا نماید.
ایشان ادامه داد: تلاش و هدف سازمان امور مالیاتی کشور شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی، نقش و اهمیت مالیات در هزینه های جاری و اجرایی کشور، اطلاع رسانی گسترده و عمومی جهت انجام تکالیف قانونی هم از سوی کارکنان و هم فعالان محترم اقتصادی است و لذا از کلیه فعالان حوزه رسانه استان درخواست می شود که اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی را در نیل به این اهداف یاری رسانند.
آقای پاک گهر گفت: شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال نامگذاری شده است، لذا در تمامی جلسات به کلیه همکاران در ادارات امور مالیاتی استان تأکید گردیده که به هر نحو ممکن و با توجه به پتانسیلهایی که در قوانین مالیاتی پیش بینی شده است، با اعطای مشوقها و معافیتهای قانونی لازم حداکثر مساعدت و حمایت لازم را از کلیه واحدهای اقتصادی خصوصا واحدهای تولیدی به عمل آورند.
آقای ثقفی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی ضمن آرزوی توفیق و عبادات در ماه مبارک رمضان، گفت: هرچه ابعاد مالیات و عوارضی که در بخشهای مختلف از مردم اخذ می شود بازتر و شفاف تر شود، اعتماد و انگیزه مردم در همیاری و مشارکت بیشتر می شود. در کشورهای توسعه یافته مالیات یک خط قرمز به شمار رفته و دارای جایگاه مهم و خاصی در بین مردم آنها می باشد و برای مردم نهادینه شده است.
ایشان در ادامه گفت: مالیات بحث بسیار مهمی است و بسیاری از کشورهای توسعه یافته و تولید کننده نفت، هزینه های جاری خود را از محل درآمدهای مالیاتی تأمین و درآمدهای نفتی را در ایجاد و توسعه زیرساختهای مهم و حیاتی سرمایه گذاری می کنند. لذا در این راستا صدا و سیمای استان آمادگی دارد تا در بخشهای مختلف همکاری و مساعدت لازم در خصوص اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی را انجام دهد.
در پایان درخصوص نحوه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مالیاتی خصوصا در خردادماه و تیرماه سال جاری از طریق صدا و سیمای استان بحث و تبادل نظر شد.

تاریخ خبر: 1396/03/11
کلمات کلیدی: اقتصاد مقاومتی اشتغال 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی